Co vám může nabídnout INTERIÉROVÝ DESIGNER…

Interiérový design je v poslední době velký boom. Pojďme si říct, co pro vás může vše interiérový designer udělat…jaká je jeho nabídka a rozsah prací? A další, né moc známé věci, které by vás mohli zajímat a možná jsem o nich ani nevěděli….

INTERIÉROVÝ DESIGN zahrnuje především dispoziční uspořádání bytu, či domu, z praktického, ale také estetického a výtvarného hlediska. Ideálně by měl interiér navazovat na celkovou architekturu stavby, sledovat její koncept a respektovat architektonický sloh. Určitě by měl odpovídat životnímu stylu uživatele


A CO MÁM TEDY VŠE MŮŽE DESIGNER NABÍDNOUT?

Jak již jsem zmínila interiérový designer pracuje s vnitřním uspořádáním a dává interiéru styl a atmosféru. Může se jednat o interiér celého bytu nebo také pouze o jednu místnost v bytě, ale také o komerční prostor. Designer společně s vámi najde koncept a směr, který vám bude nepříjemnější. Snaží se o přirozené propojení klienta s interiérem i budovou (exteriérem). Od tohoto výběru se pak odráží celý návrh. Interiér bez konceptu je pouhým ukládáním nábytku vedle sebe.

Práce designera se dá rozdělit do dvou fází…

…První fází je samotná návrh, kdy vám designer na základě diskuzí vytvoří konečný styl interiéru. Interiér následně vizualizuje a společně s vámi vybere konkrétní barvy, materiály, zařizovací prvky a dekorace. Dnešní designeři pracují s vizualizačními 3D programy, které velmi dobře vystihují celkové pojednání prostoru a jeho atmosféru. Prostor je pak pro vás lépe představitelný.

…Druhou fází je pak realizace, kdy je vám designer nápomocen při nakupování a zařízení interiéru do jeho konečné podoby.

Tyto dvě fáze jsou většinou cenově oddělené, můžete projít pouze první fází a druhou si pak vytvořit sami, bez pomoci designera.

Designer vám může nabídnout:

celkovou rekonstrukci interiéru – dispoziční uspořádání s možným pohybem příček, rozvody elektřiny a následný návrh interiéru (barvy, nábytek, podlaha a další)

redesign interiéru – změna uspořádání nábytku, výmalby, nový nábytek, dekorace, (podlaha), …

dekorování interiéru – vnesení do interiéru atmosféru, zútulnění prostoru, ….

homestaging – zařízení a dekorování interiéru za účelem lepšího prodeje….

To vše ve fázi návrhu nebo poté i realizace…rozsah je vždy podle potřeby klienta a prostoru…

Interiérový designer se zabývá výběrem a uspořádáním podlahy, schodišť, vestavných prvků a mobiliáře a pracuje s jejich materiálovým a barevným potenciálem. Počítá s možnostmi moderního osvětlení, ozvučení, ovládání elektronických zařízení, vytváří různé atmosféry a podmínky k práci, či odpočinku. Může se zabývat i atypickými designovými prvky a nestandardním řešením různých problémů, dle možností a požadavků uživatele i návrháře. Interiérový designer by se měl zabývat i výběrem kvalitních uměleckých děl (obrazů, plastik), které celkový koncept završují.

Každý designer má nějaké svoje znamení…někteří drží pouze jeden směr interiéru, jiní tvoří s ohledem na konkrétní projekt.

Na závěr je potřeba říci, že při návrhu interiéru se nejedná pouze o nakupování designových věcí za tisíce korun. Dobrý designer by měl umět navrhnout příjemný domov i za minimální rozpočet. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *