Co vám může nabídnout INTERIÉROVÝ DESIGNER…

Interiérový design je v poslední době velký boom. Pojďme si říct, co pro vás může vše interiérový designer udělat…jaká je jeho nabídka a rozsah prací? A další, né moc známé věci, které by vás mohli zajímat a možná jsem o nich ani nevěděli….

cropped-p10105741.jpg

INTERIÉROVÝ DESIGN zahrnuje především dispoziční uspořádání bytu, či domu, z praktického, ale také estetického a výtvarného hlediska. Ideálně by měl interiér navazovat na celkovou architekturu stavby, sledovat její koncept a respektovat architektonický sloh. Určitě by měl odpovídat životnímu stylu uživatele


A CO MÁM TEDY VŠE MŮŽE DESIGNER NABÍDNOUT?

Jak již jsem zmínila interiérový designer pracuje s vnitřním uspořádáním a dává interiéru styl a atmosféru. Může se jednat o interiér celého bytu nebo také pouze o jednu místnost v bytě, ale také o komerční prostor. Designer společně s vámi najde koncept a směr, který vám bude nepříjemnější. Snaží se o přirozené propojení klienta s interiérem i budovou (exteriérem). Od tohoto výběru se pak odráží celý návrh. Interiér bez konceptu je pouhým ukládáním nábytku vedle sebe.

2

Práce designera se dá rozdělit do dvou fází…

…První fází je samotná návrh, kdy vám designer na základě diskuzí vytvoří konečný styl interiéru. Interiér následně vizualizuje a společně s vámi vybere konkrétní barvy, materiály, zařizovací prvky a dekorace. Dnešní designeři pracují s vizualizačními 3D programy, které velmi dobře vystihují celkové pojednání prostoru a jeho atmosféru. Prostor je pak pro vás lépe představitelný.

…Druhou fází je pak realizace, kdy je vám designer nápomocen při nakupování a zařízení interiéru do jeho konečné podoby.

Tyto dvě fáze jsou většinou cenově oddělené, můžete projít pouze první fází a druhou si pak vytvořit sami, bez pomoci designera.

Designer vám může nabídnout:

celkovou rekonstrukci interiéru – dispoziční uspořádání s možným pohybem příček, rozvody elektřiny a následný návrh interiéru (barvy, nábytek, podlaha a další)

redesign interiéru – změna uspořádání nábytku, výmalby, nový nábytek, dekorace, (podlaha), …

dekorování interiéru – vnesení do interiéru atmosféru, zútulnění prostoru, ….

homestaging – zařízení a dekorování interiéru za účelem lepšího prodeje….

To vše ve fázi návrhu nebo poté i realizace…rozsah je vždy podle potřeby klienta a prostoru…

Interiérový designer se zabývá výběrem a uspořádáním podlahy, schodišť, vestavných prvků a mobiliáře a pracuje s jejich materiálovým a barevným potenciálem. Počítá s možnostmi moderního osvětlení, ozvučení, ovládání elektronických zařízení, vytváří různé atmosféry a podmínky k práci, či odpočinku. Může se zabývat i atypickými designovými prvky a nestandardním řešením různých problémů, dle možností a požadavků uživatele i návrháře. Interiérový designer by se měl zabývat i výběrem kvalitních uměleckých děl (obrazů, plastik), které celkový koncept završují.

Každý designer má nějaké svoje znamení…někteří drží pouze jeden směr interiéru, jiní tvoří s ohledem na konkrétní projekt.

Na závěr je potřeba říci, že při návrhu interiéru se nejedná pouze o nakupování designových věcí za tisíce korun. Dobrý designer by měl umět navrhnout příjemný domov i za minimální rozpočet. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *